Fitness “vücut geliştirme” ya da “aerobik” gibi spor dallarına verilen isim gibi düşünülür ancak sizi sağlıklı kılacak ve formda kalmanızı sağlayacak yöntemlerin bütününü içerir. Önemli olan aletli veya aletsiz olsun yaptığınız sporun çeşidi değil size sunduklarıdır. Fiziksel olarak sizi güçlendirecek bütün antrenmanlar fitness adı altında geçer.

Fitness antrenmanınız hem sağlığınız hemde bedeniniz için oldukça önem taşımaktadır. Doğru yönlendirmelerle oluşturulmuş bir fitness programı vücudunuzun sağlıklı bir şekilde formda kalmasını sağlar. Yanlış veya eksik oluşturulan fitness antrenmanları ise vücudunuzda sakatlanmalara sebep olabilir ve enerjinizi yanlış yönlendirerek boşa zaman harcamanıza neden olabilir. Unutmayın! Bir hareketi doğru yapmanız, onu sık tekrarlamanızdan daha önemlidir.

Fitness sizin kilo vermenize yardımcı olur ancak beslenmenize dikkat etmezseniz kilo vermek ya da kilo almak açısından maalesef işe yaramayacaktır. Fitness egzersizlerinizi beslenmenizle beraber dengeli bir biçimde sürdürmek istiyorsanız eğer mutlaka bir beslenme uzmanına danışmalı, beslenme uzmanınızın sizin için oluşturduğu tabloya göre kendinizi ayarlamalısınız.

Fitness uzmanı değilseniz eğer muhakkak ki antrenmanlarınızı bir uzman kontrolünde gerçekleştirmelisiniz. Gym Life’a gelerek alanında uzman eğitmenlerle ve beslenme uzmanlarıyla beraber doğru yönlendirilmiş fitness derslerinden yararlanabilirsiniz.

DERS DETAYLARI

SEVİYE
50%
KOLAY ORTA ZOR

45 Dakika

Spining Sınıfı

DERSE KATIL

Diğer Dersler