Aktif Bir Yaşam Sürdürmemiz Neden Önemlidir.

GYMLIFE 27-07-2016

Obezite ve kilo artışı son yıllarda yetişkinlerin sağlığını olumsuz yönde etkilemektedir. Obeziteyle ilişkili olarak; kalp-damar hastalıkları, hipertansiyon, kanser, şeker hastalığı, hiperlipidemi gibi kronik hastalıklarda artış görülmektedir. Birçok araştırma beslenme dengesizliği yanında obezitenin hareket azlığının bir sonucu olarak ortaya çıktığını, her iki cinsten gerek çocuk, gerek genç, gerekse yaşlı obez bireylerde hareket azlığından kaynaklanan bir gelişme olduğunu belirtmektedir. Bu noktada fiziksel aktivitenin önemi daha çok artmaktadır.

Sporcular İçin Beslenmenin Önemi

GYMLIFE 27-07-2016

Yeterli ve dengeli beslenmek hayatını sağlıklı sürdürmek isteyen her insan için önem taşımaktadır. Sporcular içinde bu durum farklı değildir. Sağlıklı beslenme, sporculara performans artışı, üst düzey konsantrasyon ve motivasyon sağlarken, yetersiz ve dengesiz bir diyet sağlık problemlerine ve performans düşüklüğüne sebep olabilir.

Spor Yaparken Nasıl Beslenmeli ?

14-08-2017

Eğer sağlıklı bir hayat yaşamak istiyorsanız spor yaparken beslenmenize özen göstermelisiniz. Peki spor yaparken nasıl beslenmeli? İşte cevaplar…