Aktif Bir Yaşam Sürdürmemiz Neden Önemlidir.

GYMLIFE 27-07-2016

Obezite ve kilo artışı son yıllarda yetişkinlerin sağlığını olumsuz yönde etkilemektedir. Obeziteyle ilişkili olarak; kalp-damar hastalıkları, hipertansiyon, kanser, şeker hastalığı, hiperlipidemi gibi kronik hastalıklarda artış görülmektedir. Birçok araştırma beslenme dengesizliği yanında obezitenin hareket azlığının bir sonucu olarak ortaya çıktığını, her iki cinsten gerek çocuk, gerek genç, gerekse yaşlı obez bireylerde hareket azlığından kaynaklanan bir gelişme olduğunu belirtmektedir. Bu noktada fiziksel aktivitenin önemi daha çok artmaktadır.

Sporcular İçin Beslenmenin Önemi

GYMLIFE 27-07-2016

Yeterli ve dengeli beslenmek hayatını sağlıklı sürdürmek isteyen her insan için önem taşımaktadır. Sporcular içinde bu durum farklı değildir. Sağlıklı beslenme, sporculara performans artışı, üst düzey konsantrasyon ve motivasyon sağlarken, yetersiz ve dengesiz bir diyet sağlık problemlerine ve performans düşüklüğüne sebep olabilir.

Fitness Nedir?

29-09-2016

Fitness kelimesini sıkça duyduk, fitness olduğunu düşündüğümüz bir çok antrenmana katıldık. Fitness müzikleri eşliğinde, fitness hareketlerini tamamladık ve olağan çabamızla fitness programı adı altında kilo vermeye ve ya formda kalmaya çalıştık. Acaba yaptığımız antrenmanların kaçı doğruydu? Ne kadar doğru yönlendirildik? - See more at: http://gymlife.com.tr/blog/detail/10#sthash.KtBO2EgY.dpuf

Kick Box Hakkında Herşey

22-02-2017

Yaz ayları yaklaşıyor. Fit bir vücuda sahip olmanın, kışın alınan kiloları vermenin ve sporla enerjimizi yükseltmenin tam zamanı. Tüm bunları söylemek kolay yapması zor dediğinizi duyar gibiyiz. Sizin için süper bir önerimiz var. Hem kilo vermek hem fit görünmek hemde spora gitmek için bahaneleri ortadan kaldırmak istiyorsanız Kick Box kesinlikle denemeye değer.

Spor Yaparken Nasıl Beslenmeli ?

14-08-2017

Eğer sağlıklı bir hayat yaşamak istiyorsanız spor yaparken beslenmenize özen göstermelisiniz. Peki spor yaparken nasıl beslenmeli? İşte cevaplar…